یکشنبه 15 تیر 1399
  • سال 98 به فرموده مقام معظم رهبری: سال رونق تولید
  • سال 98 به فرموده مقام معظم رهبری: سال رونق تولید
  • سال 98 به فرموده مقام معظم رهبری: سال رونق تولید

شعار شرکت

  • سیدکو;
  • تحول
  • توسعه
  • شکوفایی
آمار مراجعات
مهمان :  13
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  18
دیروز :  223
کل مشاهده :  239652
تقویم رویدادها
1399 تیر 15 یکشنبه July 05, 2020
سخن بزرگان

نماز دوست داشتنی ترین کارها نزد خداوند و آخرین سفارش پیامبران است.
                                                                                                                                               امام صادق (ع)


محتوا
اخبار
1397/03/19 10:47

افتتاح خط تولید آزمایشی سیمان سفید کرمان

افتتاح خط تولید آزمایشی سیمان سفید کرمان

خط تولید آزمایشی سیمان سفید کرمان با حضور سرپرست استانداری کرمان، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل گروه توسعه ملی و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان (سیدکو) افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنیع سیمان کرمان در ابتدای این مراسم مدیرعامل سیمان کرمان ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای پروژه عنوان داشت: سیمان کرمان برای دومین بار کوره خط یک خود را افتتاح می کند. این کارخانه درسال 1346 بنا شده که توانسته تاکنون منشا خیر و اثرات زیادی باشد .

وی ادامه داد:  با ورود تکنولوژی و تغییر سیستمها این کارخانه جزء کارخانه های قدیمی شد و آرام آرام به سمتی می رفت که ادامه فعالیت آن توجیه اقتصادی نداشته باشد. وی اظهار داشت: کارخانه های با قدمت سیمان کرمان یا تعطیل شده اند و یا در شرف تعطیلی هستند اما سیمان کرمان موفق شد این خط را با تولید محصول جدید در چرخه تولید خود حفظ نماید. فریدون رحمانی تصریح کرد: غنای دانش فنی در سیمان کرمان موجب کاهش حداکثری هزینه های طرح ومدت زمان توقف کوره وبه ثمر نشستن طرح شد. وی ادامه داد: تولید سیمان سفید می تواند بعنوان نقطه قوتی درصنعت کشورمطرح شود و در ایران با به ثمر رسیدن کوره کرمان، 9 کوره سیمان سفید فعال خواهیم داشت. ایشان از مزیتهای این اجرای این خط تولید، تامین نیازهای داخل استان و بازارهای منطقه و جنوب و جنوبشرق همچنین حفظ و ادامه حیات این خط تولید بعنوان یک سرمایه ملی درکنار حفظ اشتغال ایجاد شده آن و کمک به چرخه اقتصادی گروه صنایع سیمان کرمان دانست .

در این مراسم مدیرعامل شرکت سرمایه گزاری وتوسعه صنایع سیمان نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت حال حاضر سیمان در کشورعنوان داشت : نظر به عوامل متعددی همچون مازاد تولید نسبت به مصرف طی سالیان اخیر هم اکنون موجب پایین بودن قیمت سیمان در داخل کشور هستیم به نحوی که هرتن سیمان در کشورهای همسایه بالغ بر 300 هزارتومان بفروش می رسد این درحالی است که در داخل کشور این نرخ 120 تا 130 هزارتومان است. پایین بودن قیمت سیمان و بالا بودن هزینه های تولید، کارخانجات سیمان را در خطر تعطیلی قرار داده، اما از آنجائیکه سیاستگذاری ما درانجمن صنفی مبنی برحفظ اشتغال ایجاد شده و جلوگیری از بیکاری نیروی شاغل در صنعت سیمان است ناگزیر تصمیم بر ایجاد سقف تولید در مرز 65% ظرفیت کارخانه ها است .

مهندس داداش عنوان داشت اقدام صورت گرفته درسیمان کرمان یک راهکار بسیار مفید برای سایر کارخانجات قدیمی و مستهلک است. وی ابراز امیدواری نمود با توجه به دانش ایجاد شده، ظرفیت های فنی وتولیدی وتلاش وتخصص پرسنل، متخصصین و مدیران سیمان کرمان محصول سیمان سفید کرمان با بالاترین درجه سفیدی و سطح بالای استحکام عنوان بهترین سیمان سفید کشور را به خود اختصاص دهد. مدیرعامل سیدکو به گام بعدی سیمان کرمان یعنی اصلاح و بهینه سازی وافزایش ظرفیت خط سوم این کارخانه اشاره و برخی موانع اقتصادی پیش روی آن همچون عدم امکان استفاده از صندوق ذخیره ارزی و همچنین منابع ریالی بانکها بدلیل ماهیت مالکیت ونوع فعالیت اقتصادی سیمان کرمان را مطرح واز آقای دکتر پور ابراهیمی ومدیران استانی خواست در رفع این موانع مساعدت های لازم صورت پذیرد . وی در پایان عنوان داشت با توجه به قیمت سیمان سفید دربازارداخلی و خصوصا صادرات وبازار خارجی، سیمان کرمان می تواند از طریق فروش این محصول سود قابل توجهی عاید خود نماید .

در ادامه دکترغریب پور مدیرعامل گروه توسعه ملی به معرفی این گروه بعنوان یک شرکت چند رشته ای که در زمینه های متنوعی همچون پتروشیمی، سیمان، بانک وبیمه، کشاورزی، محصولات بهداشتی وشوینده ولاستیک سازی فعالیت می کند پرداخت و افزود این گروه باتملک سرمایه ای بالغ بر2/1میلیارد دلار 1 درصد ارزش بورس را به خوداختصاص داده است. وی ازسیمان کرمان بعنوان یک الگودراین مجموعه یاد نمود وعنوان داشت: گروه توسعه ملی در واگذاری بنگاهداری اقدامات موثری منجمله واگذاری 1500میلیارد تومان در سال گذشته  انجام داده است. غریب پور به دو اقدام مهم گروه توسعه ملی دراجرای قانون رفع موانع تولید شامل: اصلاح ساختارمدیریت ازطریق ایجاد استانداردهایی با عنوان خصوصی سازی مدیریت بجای خصوصی سازی بنگاه ونیزترمیم وبه روز رسانی کارخانجات وتولید محصولات با حاشیه سود بیشتراشاره کرد وعنوان داشت این دو راهکاردرسیمان کرمان بصورت پایلوت اجراشده ونتایج بسیارخوبی درپی داشته است .

سرپرست استانداری کرمان نیز در این مراسم افتتاح خط تولید آزمایشی سیمان سفید کرمان را بسیارخوشایند ودرشرایط کنونی باعث امید ورونق در مجموعه های تولیدی توصیف کرد. دکترمحمد جواد فدایی افزود: افزایش مصرف سرانه سیمان به معنای صنعتی شدن است وسهم 60 درصدی کشوردراین زمینه شاید قابل قبول باشد اما با توجه به ظرفیت های موجود درعرصه  تولید، بایدافزایش یابد.

هم چنین رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیزدراین آئین ازسیمان کرمان به عنوان یک برند برای استان وکشور یاد کرد و گفت: این کارخانه میتواند به عنوان قطب اقتصادی درکشورومنطقه باشد. محمدرضا پورابراهیمی ادامه داد: تعاریف جدید برای مصرف سیمان میتواند مصرف داخلی این محصول راافزایش داده وازاین رهگذر زمینه لازم برای اجرای طرحهای توسعه را فراهم آورد. وی ادامه داد: باتوجه به زلزله خیزبودن استان کرمان با استفاده ازسیمان میتوان ساختمانهای بتنی راجایگزین ساختمان اسکلت فلزی کرد. وی ازمدیرکنونی سیمان کرمان به عنوان مدیری بسیارلایق وشایسته یاد کرد واظهارداشت: جنس کارانجام شده برای تبدیل خط یک سیمان کرمان به تولید سیمان سفید ازنوع دانش بنیان است. پورابراهیمی با توجه به راه اندازی خط تولید سیمان سفید درکرمان اظهار داشت: پیش بینی می شود وضعیت درآمدی این کارخانه درسال جاری افزایش یابد. وی با تاکید بر این که در روند واگذاری ها، هیچ طرح توسعه ای نباید تعطیل شود گفت: درقانون رفع موانع تولید مطرح شده که اگربه دلایل رکود اقتصادی امکان واگذاری وجود نداشته باشد، الزام آن کنارمی رود. نماینده مردم کرمان وراور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راه اندازی خط یک تولید سیمان سفید کرمان کاربسیارارزشمندی است که پشتوانه ای برای افزایش درآمد این کارخانه به شمارمی رود و درمجلس شورای اسلامی از این فعالیت ها حمایت می کنیم.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
تاریخ : 95/11/05 درصد تغییر قیمت: 0.08- % کاهش قیمت پایانی سهم: 1196 ریال  تعداد معاملات: 16 مرتبه حجم معاملات:125072 سهم  ارزش معاملات: 147.438 میلیون ریال 
صندوق نظرات
صندوق :
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :