شنبه 17 خرداد 1399
  • سال 98 به فرموده مقام معظم رهبری: سال رونق تولید
  • سال 98 به فرموده مقام معظم رهبری: سال رونق تولید
  • سال 98 به فرموده مقام معظم رهبری: سال رونق تولید

شعار شرکت

  • سیدکو;
  • تحول
  • توسعه
  • شکوفایی
آمار مراجعات
مهمان :  4
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  8
دیروز :  218
کل مشاهده :  232677
تقویم رویدادها
1399 خرداد 17 شنبه June 06, 2020
سخن بزرگان

نماز دوست داشتنی ترین کارها نزد خداوند و آخرین سفارش پیامبران است.
                                                                                                                                               امام صادق (ع)


محتوا
اخبار
1397/12/07 15:55

همایش آموزشی مدیران شرکت های تابعه گروه توسعه ملی به میزبانی سیدکو

همایش آموزشی مدیران شرکت های تابعه گروه توسعه ملی به میزبانی سیدکو

چهارمین همایش آموزشی مدیران عامل و اعضاء موظف شرکت­های تابعه شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی درسال 97 با حضور مدیرعامل ، معاونین و مدیران شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و شرکتهای تابعه با میزبانی سیدکو برگزار شد.

در این همایش ابتدا مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان به وضعیت تولید، فروش و صادرات صنعت سیمان در سطح جهان طی سال 2018 پرداخت . مهندس داداش توان تولید در دنیا را نزدیک به 5000 میلیون تن عنوان و سپس به وضعیت صنعت در ایران اشاره و اعلام داشت: ظرفیت 74 کارخانه فعلی 86 میلیون تن است که با اتمام پروژه­های در حال اجراء ( تعداد 14 پروژه) حجم ظرفیت تولید به 100 میلیون تن خواهد رسید وی ظرفیت عملی و بالفعل مصرف فعلی سیمان را در کشور معادل 60 درصد و حدود 52 میلیون تن اعلام نمود.

مهندس داداش عمق نفوذ در بازار فروش سیمان را 250 کیلومتر اعلام و دلیل فروش شرکت­های ایرانی در شعاع فراتر را ناشی از یارانه محور بودن " صنایع انرژی بر" از جمله صنعت سیمان عنوان نمود. مدیرعامل سیدکو به تغییرات بنیادین در سازمان و راهبردهای فروش در صنعت سیمان با محوریت انجمن صنفی و با تهیه وتدوین دستورالعمل وآئین نامه های فروش و استقرار سیستم متمرکز مدیریت و نظارت فروش و تغییر رویکرد فروش از عامل محوری به شرکت محوری اشاره و سپس  به جایگاه و عملکرد سه هلدینگ­ اول این صنعت در کشور و به رتبه اول هلدینگ سیدکو در مجموع شاخصهای عملکردی از جمله کنترل بهای تمام شده ، حاشیه سود عملیاتی و حاشیه سود خالص بالا اشاره نمود.

در ادامه همایش مهندس علی امینی به تشریح موضوع انقلاب صنعتی چهارم پرداخت و پس از وی دکتر محمد قاسمی معاون اقتصادی مرکزپژوهشهای مجلس شورای اسلامی به تحلیل و بررسی لایحه بودجه 98 کشور ، چالش­ها و موانع احتمالی آتی با توجه به تحریم­های ظالمانه و احتمال عدم تحقق بودجه و کسری احتمالی آن اشاره نمود، وابستگی به نفت و اولویت تخصیص بودجه جاری در مقابل بودجه عمرانی از ویژگیهای بودجه سالانه کل کشور میباشد که با اجرای تحریم های ظالمانه و کاهش صادرات نفت خام تحقق بودجه نا ممکن و درنهایت تخصیص بودجه عمرانی بعنوان محرک تقاضای صنایع مرتبط از جمله سیمان غیر ممکن خواهد شد  .

 آخرین سخنران این همایش مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی بود، وی با قدردانی از برگزارکنندگان همایش و تشکر از زحمات مدیران در سال97 به راهبردهای اصلی گروه، چالش­ها و موانع احتمالی در عرصه اقتصادی اشاره داشت.

دکتر سید مهدی سدیدی گفت: گروه توسعه ملی به عنوان یکی از هلدینگ­های چند رشته­ای و فعال در حوزه­های مختلف از جمله سیمان، فلزات، صنایع غذایی، آشامیدنی، شیمیایی، پتروشیمی و بانکداری با تحولات اقتصاد کلان و تحریم های اخیر تحت تاثیر قرار می­گیرد وی به اثر گذاری تصمیمات و اقدامات دولت در خصوص لوایح چهارگانه خصوصاً FATF  وCFT  و راه اندازی مرکز مالی اروپا SPV  اشاراتی داشته و تاکید داشت اثرات آنها بر واحدهای تولیدی و بازرگانی تابعه با مدیریت هوشمندانه و سنجیده مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته و ضمن آمادگی ، اقدامات لازم معمول شود .

وی توصیه نمود شرکتها ضمن ایفای نقش اجتماعی و همراهی با دولت در جهت رفع نیازها و مایحتاج عمومی ، اصول بنگاهداری و کنترل هزینه­ها، استمرار روند سودآوری و رعایت قوانین و مقررات را ضمن مداقه کامل وجهه همت خود قرار دهند . مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در ادامه به وظایف نظارتی و کنترلی مدیران تاکید و تشکیل و تقویت کمیته­های حسابرسی و استقرار مدیران حسابرسی به عنوان بازوان نظارتی اعضای هیاًت مدیره و عامل بازدارنده و پیشگیرانه از بحران یا تهدیدهای احتمالی را مطرح و تاکید نمود.

دکتر سدیدی فعال نمودن کمیته انتصابات را برای شایسته گزینی و شایسته سالاری مورد اذعان قرارداد و به ثبات مدیریتی و پرهیز از تغییرات غیر ضرور به عنوان ضرورت و ضامن آرامش محیط شرکت­ها اشاره داشت. استفاده از فرصت­های بازار سرمایه و تبدیل به احسن نمودن دارایی­های غیر مولد از موضوعات دیگری بود که بدان اشاره کردند.

 جبران خدمات ، تکریم و اعطاء پاداش مادی و معنوی آخر سال برای پرسنل شرکتها خصوصاً طبقه کارگر از تاکیدات بعدی وی بود. 


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
تاریخ : 95/11/05 درصد تغییر قیمت: 0.08- % کاهش قیمت پایانی سهم: 1196 ریال  تعداد معاملات: 16 مرتبه حجم معاملات:125072 سهم  ارزش معاملات: 147.438 میلیون ریال 
صندوق نظرات
صندوق :
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :