آخرین اخبار شرکت

آغاز پروژه تولید سیمان LC3، بعنوان جدیدترین دستاورد مرکز تحقیقات سیمان کرمان

ه گزارش روابط عمومی سیمان کرمان، با حضور رئیس کمیته TC74 کشور وجمعی از کارشناسان و مدیران صنعت سیمان و بتن کشور از پروژه جدیدترین سیمان کامپوزیت دنیا با عنوان سیمان LC3 رونمایی شد.

حامداصل روستا رئیس کمیتهTC74 کشور در مراسم رونمایی از پایلوت مطالعاتی تولید سیمان LC3 در کارخانه سیمان کرمان، ضمن تقدیر از تلاش محققین وکارشناسان سیمان کرمان درخصوص فعالیت‌های دانش بنیان وعلمی مؤثر بر ارتقاء سطح کمی، کیفی و تنوع محصولات سیمانی کشور، از همکاری وهمراهی مدیران این مجموعه درایجادبستر و زیرساخت مناسب برای نوآوری تشکرکرد.

ایشان ابراز امیدواری نمود با رویکرد جدیدی که شرکت‌های سیمانی وتولید کنندگان بتن درزمینه فعالیت‌های تحقیقاتی، علمی وپژوهشی سیمان وبتن آغاز کرده اند به زودی شاهد آن باشیم که سیمان وبتن ارزش واقعی خود را درمقایسه باسایر مواد وملزومات صنایع عمرانی وساخت وساز پیداکند. ایشان با اشاره به سطح بالای تنوع محصولات، سیمان کرمان را بعنوان برند ملی ومنطقه ای درتنوع وتولید سیمانهای خاص معرفی نمود.

 رحمانی مدیرعامل سیمان کرمان در خصوص آغاز بکار پروژه تولید سیمان LC3 درسیمان کرمان عنوان داشت : پس از آنکه به لطف پروردگار موفق به تاسیس مرکز تحقیقات بتن سیمان کرمان شدیم، این مرکز توانست حلقه ارتباطی موثر وموفقی بین کارخانجات سیمان، تولیدکنندگان بتن وصنایع سیمان بر وهمچنین مجاری علمی، پژوهشی ودانشگاهی را ایجادکند. این مرکز بخشی از توان خود را در زمینه تولید سیمانهای سبز، همسو با معیارهای زیست محیطی ضمن افزایش سطح مقاومت و تمرکز بر دوام بتن وتوجه به صرفه اقتصادی آن نموده است که از آن جمله می‌توان به سیمان سرباره ای سیلیکو منگنز وسیمان LC3 اشاره کرد.

ایشان با اشاره به این نکته که درحال حاضر سیمان LC3 در کمتر از ۵۰ کارخانه در دنیا تولید میشود ابراز امیدواری کرد با تکمیل فاز مطالعاتی بتوانیم بزودی دانش تولید آن را در اختیار بقیه شرکتهای تولید سیمان کشور قرار دهیم.

وی افزود؛ مرکز تحقیقات سیمان کرمان با داشتن متخصصین وکارشناسان باتجربه وبادانش درکنار آخرین تجهیزات مدرن خود، آمادگی هرنوع همکاری با کلیه متقاضیان و صنایع سیمانی کشور را دارد.

همچنین رضا فرازمند مدیر کنترل کیفی وآزمایشگاه سیمان کرمان نیز دراین خصوص عنوان داشت: سیمان LC3 نوعی سیمان سه جزئی جدید است که طبق تحقیقات انجام شده در مجموعه پیشرفته آزمایشگاهی سیمان کرمان، خاصیت پوزولانی رس کلسینه شده و پودر سنگ آهک در نسبت خاصی منجر به هم افزایی واکنش های شیمیایی – فیزیکی و عملکرد بهتر این سیمان در مقایسه با سیمان پرتلند می شود.

از سایر مزایای LC3 می توان به کاهش مصرف کلینکر، کاهش 30 تا 40 درصدی تولید CO2 ، افزایش مقاومت در برابر حملات قلیایی – سیلسی و افزایش دوام بتن اشاره کرد. در حال حاضر امکان سنجی تولید این سیمان در مرکز تحقیقات سیمان کرمان در حال طی کردن مراحل آزمایشگاهی می باشد، امید است در آینده ای نزدیک شاهد تولید این سیمان برای اولین بار در کشور در گروه صنایع سیمان کرمان باشیم.

روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email
این مطلب را به اشتراک بگذارید!